PortStore (Ethernet – RS232 Buffer s vyrovnávací pamětí FLASH 2 MB)
- pro zpřístupnění tarifikačních dat z pobočkové telefonní ústředny po síti Ethernet

Návod na instalaci zařízení PortStore
Schema zapojení při instalaci a v provozu
Kompletní návod k zařízení PortStore (formát "pdf"- Acrobat)

Základní popis

Pobočkové telefonní ústředny většinou používají pro nastavení a výstup tarifikačních dat rozhraní RS232. Formát výstupních dat a vnitřní paměť ústředny záleží na konkrétním typu pobočkové telefonní ústředny. Většinou však ústředna počítá s lokálně připojeným PC na kterém nonstop běží obslužný program, který přenáší a ukládá záznamy o uskutečněných hovorech. Pro vzdálené připojení ústředny lze použít převod na linky RS422 nebo RS485.

V některých případech je navíc ekonomicky výhodné nahradit vzdálený (trvale zapnutý) počítač bufferem (vyrovnávací pamětí) Tento buffer si pamatuje tarifikační data z ústředny i v době, kdy je počítač vypnutý, nebo na něm pracuje jiná aplikace případně jiný uživatel.

Pokud je pobočková telefonní ústředna umístěna například v technickém podlaží nebo ve sklepě, přestavuje instalace dalších kabelů pro přenos tarifikačních údajů značné výdaje na položení kabelů a potřebné převodníky, případně vyrovnávací paměti. To vše lze elegantně vyřešit použitím vyrovnávací paměti (bufferu) s převodem sériového rozhraní na síťové. Pokud již máte síť instalovanou, je cena bufferu jediným nákladem pro realizaci přenosu tarifikačních údajů do tarifikačního programu (ALLWIN PLUS/TREND).

Zařízení ukládá záznamy o uskutečněných hovorech do vyrovnávací pamětí FLASH o velikosti 2 MB. S podporou mezerové komprese lze do paměti uložit až cca 80.000 záznamů o telefonních hovorech. Data se z bufferu vyčítají po lokální počítačové síti pomocí protokolu TCP/IP programem ALLGet. Pokud se buffer zaplní na zhruba 75% kapacity pošle emailem upozornění zodpovědné osobě, který spustí program pro vyčtení tarifikačních dat. Pokud je zodpovědná osoba například na dovolené a nereaguje, pošle buffer PortStore email při zaplnění 90% kapacity na druhou emailovou adresu (např. nadřízený, oficiální firemní adresa apod.).

- Vlastnosti EsB232 v bodech
- Sériový port RS 232 přístupný přes ethernet síť.
- Rozhraní RJ 45 - 10BASE-T - IEEE 802.3
- Nastavitelná rychlost komunikace 300..115200 Bd s HW nebo SW potvrzováním.
- Konfigurace parametrů konvertoru lokálně po RS232, případně po ethernetu.
- Návaznost na ALLWIN PLUS/TREND.
- Nastavení programem PS-SETUP
- Obsluha programem ALLGet
- Indikace zaplnění, přeplnění a výpadku napájení odesláním emailu.
- Bezpečnost je řešena definovaným rozsahem IP adres protistrany, případně lze autorizovat spojení 128 bitovou šifrou algoritmem TEA.

Zařízení dodává firma ALL.COM – software, s.r.o. jako nezávislou součást tarifikačního programu ALLWIN PLUS/TREND.

Komunikační protokol bufferu je otevřený a data lze proto vyčítat a zpracovat například pod operačním systémem Unix.
 
ALL.COM - software, s.r.o., Milady Horákové 845/96, 170 00 Praha 7
tel.: 233 320 517, 233 324 003
mobil: 602 805 252
e-mail: info@allsoft.cz
Poslední aktualizace:
1. února 2016